بالاترین علل طلاق؟

مجموعه: ازدواج و خانواده تعداد بازدید: 67
بالاترین علل طلاق؟

علل جنسی بیشترین علت طلاق است / بالا‌ترین آمار طلاق مربوط به ۲ سال اول زندگی است

طی یک دهه بررسی علل طلاق در ایران و خارج از ایران به یک پکیج از عوامل طلاق دست یافتیم که بیشترین علت را علل جنسی به خود اختصاص دادند
 سلامت نیوز: یک مدرس دانشگاه تربیت معلم با بیان اینکه بیشترین علت طلاق، علل جنسی هستند تاکید کرد: «استفاده از مشاوره قبل از ازدواج یک راه جدی برای داشتن یک زندگی موفق است.»

نسرین تهرانی گفت: «از حدود ۱۲ سال پیش به دنبال پاسخ به این سوال که چرا جوانان از ازدواج فاصله گرفته‌اند؟ به بررسی علل طلاق پرداختیم. فرض ما این بود که اگر این عوامل در زندگی افراد مداخله کرده و زندگی به جدایی می‌رسد، پس چنانچه این عوامل را کنترل کنیم، زندگی منجر به طلاق نخواهد شد.

طی یک دهه بررسی علل طلاق در ایران و خارج از ایران به یک پکیج از عوامل طلاق دست یافتیم که بیشترین علت را علل جنسی به خود اختصاص دادند و در این بین بیشترین آمار طلاق مربوط به ۵ سال اول زندگی است که در این آمار بالا‌ترین آمار طلاق مربوط به ۲ سال اول زندگی افراد است.»

وی ادامه داد: «بسیاری از علل جنسی منجر به طلاق، به دلیل وجود مشکلات و بیماری‌های جنسی جدی است که تا قبل از برقراری رابطه مشخص نمی‌شوند، اما با پیشرفت علم و آگاهی جنسی، امروزه تکنیک‌هایی وجود دارد که به ما کمک می‌کند وجود مشکلات را حتی قبل از برقراری رابطه کامل جنسی شناسایی کنیم.»

این روان‌شناس و متخصص درمان اختلالات جنسی افزود: «تا کنون ۱۵۰ مرد با مشکلات جنسی قبل از ازدواج از این طریق شناسایی شدند و در صورتی که قابل درمان بودند قبل از ازدواج به درمان پرداختند و بعد وارد زندگی زناشویی شدند و تا امروز از طریق این پکیج با نام قاعده بازی ۷۰۰ زوج دختر و پسر ازدواج کردند و از سال ۸۱ تا به امروز دچار مشکلات جدی از جمله طلاق نشده‌اند.»

این مدرس دانشگاه تربیت معلم تاکید کرد: «بنابراین می‌توان گفت یک راه جدی برای یک زندگی موفق استفاده از مشاوره قبل از ازدواج است البته سودجویی از این موضوع بسیار اتفاق می‌افتد و واقعیت این است که افراد محدودی هستند که به این علم و چگونگی اجرای آن واقفند.

آنچه مسلم است این مهم‌ترین و با ارزش‌ترین مشاوره زندگی زناشویی است، حتی مهم‌تر از مشاوره طلاق زیرا اگر این مشاروه بدرستی انجام پذیرد، دیگر طلاقی درکار نخواهد بود.»

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این امکان وجود دارد که مشاوره جنسی قبل از ازدواج مانند آزمایش‌های قبل از ازدواج اجباری شود و در خصوص مراکز مشاوره جنسی قبل از ازدواج اطلاع رسانی شود اظهار داشت: «بله این یک ایده آل است که در حال حاضر برای رسیدن به آن به یک پژوهش شبانه روزی مشغولیم. البته نشدنی نیست.

لازم به ذکر است پکیج قاعده بازی در مورد ۳۰۰ زوج با مشکل طلاق نیز بکار گرفته شد که این افراد نیز به ادامه زندگی برگشتند.»

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بالاترین علل طلاق؟”ثابت کنید که ربات نیستید *