خواص فوق العاده آلوئه ورا در سلامت و زیبایی

مجموعه: زیبائی و سلامت تعداد بازدید: 87
خواص فوق العاده آلوئه ورا در سلامت و زیبایی

همه ما نام آلوئه ورا را شنیده ایم . هر شرکتی که در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی کار می کند در تلاش است تا آلوئه ورا را به محصولات خود اضافه و از خواص بی نظیر آن بهره ببرد .

برای این کار دلایل خاص و بسیار خوبی را میتوان بیان کرد .مزایای این گیاه معجزه گر برای هزاران سال پیش مصریان باستان کشف کرده بودند حتی آن را بانام گیاه جاودانگی می شناختند و این نام نیز تحت تاثیر خواص آن بر روی آن نهاده شده است .

۱۷ خاصیت فوق العاده الوئه ورا در سلامت و زیبایی

۱) کاهش چین و چروک پوست

آلوئه ورا یک منبع بزرگ از هر دو ویتامین C و ویتامین E، که هر دو ویتامین باعث آبرسانی و تغذیه پوست شده و از ظهور خطوط و چین و چروک جلوگیری میکند.

۲) ترک عادت جویدن ناخن ها و مکیدن انگشت توسط فرزندان

آلوورا فواید زیادی برای سلامتی دارد اما طعم الوورا طعم  خووبی نیست دارای طعم بسیار تلخی میباشد که بچه ها از آن متنفرند بنابراین می توانید کمی از این ژل را برروی ناخن فرزندان خود بمالید و مطمئنا از این  عادت منصرف خواهند شد .

۳) درمان و ترمیم سوختگی پوست از آفتاب

خواص ضد التهابی با خواص مرطوب طبیعی  آلوئه ورا به شما کمک می کند تا پوست شما  در صورتی که زمان طولانی در معرض نور خورشید بوده باشد کاملا درمان شود . آلوئه ورا  میتواند در روند بهبود بخشیدن به سوختگی های متوسط و ترمیم پو ست به شما بسیار کمک کند

۴) درمان طبیعی شوره سر

آلوئه ورا،یک نوع در مان طبیعی و غیر شیمیایی برای شوره سر می باشد . شما می توانید  مقداری آلوئه ورا و آب  صبر زرد را در  شامپوی خودترکیب کنید و این مخلوط را به مدت بیست دقیقه بر روی سر خود نگه دارید و استفاده منظم  و مستقیم آن بر روی  موهای سر شما را از شر شوره سر و خشکی پوست و خارش سر راحت خواهد کرد این راه حلی سریع و آسان و طبیعی برای رفع این مشکل شما می باشد .

۵) استفاده از یک ژل اصلاح

ژل آلوئه ورا به طور طبیعی مرطوب کننده است و یک جایگزین عالی برای ژل اصلاح  می باشد . این ژل باعث میشود تا تیغ به راحتی بر روی پوست سر خورده و اصلاحی راحت داشته باشید  تیغ به راحتی در سراسر پوست سر میخورد و همزمان  آلوئه ورا به عنوان تسکین و مرطوب کننده پوست عالی عمل میکند .

۶) کلسترول را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب آلوئه ورا به صورت منظم می تواند یک راه موثر برای کاهش سطح کلسترول در خون شما باشد،البته برای گرفتن نتایج مثبت و عالی از این روش باید  در  مدت زمان طولانی و مستمر استفاده کنید .

۷) جلوگیری و کاهش ترک های پوست ناشی از ورزش چاقی و لاغری

شما می توانید به کمک آوئه ورا از این نوع علائم پیشیگیری و یا در کاهش این نوع ترک ها از آن کمک بگیرید .ترک های پوست ناشی از حاملگی و یا ورزش ,چاقی و یا للاغر شدن که در پوست ظاهر می شوند.با استفاده مداوم از این ژل محو و کم رنگ خواهند شد .

۸) کاهش پف زیر چشم

اگر شما از پف زیر چشم خود خسته شده اید و درمان های دیگر به شما جواب نداده اند این بار می توانید مقداری آلوئه ورا را روی پنبه بمالید

و برای مدتی آنر ا در یخچال بگذارد بعد *از این که سرد شد آن را روی چشمان خود قرار دهید پنبه سرد و ژل آلوئه ورا تسکین دهنده مرطوب کننده بوده و پف زیر چشم را ازبین خواهد برد .

۹) درمان آکنه و از بین برنده جای جوش

آلوورا به خاطر خاصیت مرطوب کنندگی و تسکین دهندگی آثار زخم و جوش را به حداقل رسانده و سلول های مرده روی پوست را از بین میبرد و چربی های اضافی پوست را برداشته و باعث میشود منافذ باز پوست از بین برود . آلوئه ورا به التیام زخم و کاهش التهاب کمک خواهد کرد.

17 خاصیت فوق العاده الوئه ورا در سلامت و زیبایی

۱۰) برای محافظت از پوست  در برابر خورشید

از آلوئه ورا می توان جایگزینی برای  کرم  های ضد آفتاب های نام برد که پوست را در برابر نور آفتاب محافظت و از سوختگی آن جلوگیری میکننده آلوئه ورا در برابر هر دونوع از انواع نور ماوراء بنفش که باعث آفتاب سوختگی و تیرگی پوست میشود می تواند از پست محافظت کند .

۱۱) کاهش تیرگی پوست زیر بغل

تیرگی پوست زیر بغل که در اثر اصلاح و بعضی از دئودورانت ها بوجود می آیند  را میتوان با استفاده مداوم از ژل آلوورا کاهش داد. این ژل نرم کننده و تسکین دهنده بعد از اصلاح و در زمان اصلاح به بهبود پست شما کمک می کند .

۱۲) کاهش درد آرتروز

اگر شما از درد ناشی از آرتروز رنج می برید ، پس از خواص ضد التهابی طبیعی و ژل آلوئه ورا  کمک بگیرید. سعی کنید کمی  از ژل را به مناطق که درد شما را آزار میدهد ماساژ دهید و صبر کنید این ژل التهاب محل را فروکش و درد شما را کاهش خواهد داد .

۱۳) درمان تسکین دهنده برای مشکلات روده ای

آب آلوئه ورا می تواند به مشکلات  هضم و درمان روده  شما کمک کند. این ژل  به تسکین و کمک به درمان زخم معده و سوزش سر دل، کمک میکند .

۱۴) استفاده  به عنوان یک پاک کننده آرایش

شما میتوانید از ژل آلوئه ورا به تنهایی یا مخلوط با روغن نارگیل  یک پاک کننده عالی برای پوست خود بسازید .

۱۵) تسکین سوزش

آلوئه ورا یک راه سریع و موثر برای تسکین سوزش است. مقداری  ژل به منطقه آسیب دیده  بزنید  این ژل فوری پوست شما را تسکین داده و همچنین به عنوان یک خنک کننده  عالی قرمزی پوست را کاهش میدهد.

۱۶) تسکین سوختگی

ممکن است برای شما هم اتفاقاتی از این دست در آشپزخانه و … افتاده باشد یک سوختگی با بخار و یا آب سوختگی هایی که با سوزش همراه است از ژل آلوورا کمی بر روی محل سوختگی بگذارید باعث تسکین دردوسوزش شما خواهد شد و به سرعت شما را آرام خواهد کرد .

۱۷) آلوئه ورا برای زیبایی ناخن ها

اگر ناخن های شما هم در اثر استفاده بیش از حد لاک و مواد اکرلیک کدر و بیرنگ شده اند هرروز ناخن های خود را با ژل آلوورا تغذیه و مرطوب کنید و این ژل می تواند در هر جایی روی ناخن های شما بماند ژل بی رنگی که مرطوب کننده و مغذی ناخنهای شماست .

مطمئنا مزایای آلورا بسیار بیش از این موارد می باشد و این لیست ازسری فواید بیشمار آلوورا کامل نیست شما نیز می توانید

از مزایای آلوورا برای سلامت و زیبایی بهره ببریده .

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خواص فوق العاده آلوئه ورا در سلامت و زیبایی”ثابت کنید که ربات نیستید *