رازهای موفق ترین آدم های دنیا را در یک دقیقه بخوانید

مجموعه: عمومی تعداد بازدید: 45
رازهای موفق ترین آدم های دنیا را در یک دقیقه بخوانید

رازهای موفق ترین آدم های دنیا را در یک دقیقه بخوانید

آنها میلیاردر هستند اما میلیاردرهایی خودساخته، هیچ‌کدام از آنها در خانواده‌ای ثروتمند نبوده‌اند اما ایده‌های عالی، پشتکار، هوش و گاهی نبوغ، آنها را به غول‌های بزرگ اقتصادی دنیا بدل کرده است. حالا آنها رازهای موفقیت خود و درس‌هایی را که در کل زمان گرفته‌اند با شما در میان می‌گذارند.

وارن بانت

خودتان را کشف کنید:

می‌گویند این مرد موفق‌ترین سرمایه‌گذار کل تاریخ است، این سرمایه‌دار که پیش‌بینی می‌شود هر ۴ سال یک ‌بار ثروتش دوبرابر می‌شود، سخنران برجسته‌ای است. او در صحبت‌هایش نکته‌های جالب و هوشمندانه‌ای درباره موفقیت و پیشرفت می‌گوید، مثلا یک‌بار در یک برنامه تلویزیونی گفت: «اگر بخواهم به طور عام به همه مردم یک توصیه کنم، این است که روی استعدادهای خودتان سرمایه‌گذاری کنید، استعدادهای خودتان را کشف کنید و به آنها بها دهید؛ زیرا این چیزی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از شما بدزدد یا از آن تقلید و کپی‌برداری کند… این را مطمئن باشید که اگر استعدادهای خودتان را کشف کنید و به طور صحیح و با برنامه مناسب به پرورش آن اقدام کنید، قطعا انسان موفقی خواهید شد.» در مصاحبه‌ای دیگر، وارن بانت به اهمیت مقروض‌نبودن پرداخت. او در مصاحبه با یاهونیوز گفت: «به طور معمول، هر انسانی که بدهی یا قسط ندارد،‌ خوشحال‌‌تر از انسانی است که بدهی یا قسط دارد. باید اولین هدف زندگی‌تان در بخش اقتصادی پرداخت بدهی‌‌ها باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند در زندگی شما ایجاد ثبات اقتصادی کند، این است که وام‌های با بهره سنگین نگیرید، شاید وام‌ها به شما در مدت کوتاه کمک کنند اما وام‌های با بهره سنگین قطعا در آینده شما را در بازپرداخت دچار مشکل می‌کند… این توصیه من است، هیچ‌وقت مقروض نباشید.»

چارلی مانگر

قانون موفقیت در اقتصاد:

چارلی مانگر، شریک تجاری وارن بافت است که حالا یکی از میلیاردرهای مشهور جهان محسوب می‌شود و به صورت مستقل سرمایه‌گذاری می‌کند. کتاب «چالری آلماناک بیچاره» او شهرت بسیاری داشته، توصیه‌های حرفه‌ای و شغلی جالبی دارد: «من ۳ قانون برای خودم دارم، ۳ قانون موفقیت، شاید نتوانید هر ۳ را همزمان انجام دهید اما باید تلاش‌تان را بکنید. این ۳ قانون اینگونه هستند:

هیچ‌وقت چیزی را که خودتان به عنوان خریدار آن را نمی‌خرید به دیگری نفروشید.

هرگز برای کسی که به او احترام نمی‌گذارید یا ستایش‌اش نمی‌کنید کار نکنید.

فقط با کسانی کار کنید که از کارکردن با آنها لذت می‌‌برید.»

این میلیاردر خودساخته که برای رسیدن به ثروت بسیار تلاش کرده توصیه‌هایی هم درباره زندگی دارد: «سعی کنید هر روز که از خواب بیدار می‌شوید کمی بهتر از قبل باشید و سعی کنید انسان بهتری باشید. به وظایف خودتان با دقت و از روی میل عمل کنید. سعی کنید قدم به قدم پیش بروید، لازم نیست که خیلی سریع پیشرفت کنید، آرام‌آرام و باحوصله اما همیشه رو به جلو حرکت کنید.» آخرین توصیه مانگر هم این است: «مهم‌ترین نکته این است که با تغییرات زندگی کنید و به آنها عادت کنید. اگر قرار بود که دنیا تغییر نکند من هنوز پول کمی داشتم و یک کارمند ساده بودم.»

برنی الکستون

آتش را خاموش کنید:

برنی الکستون یکی از آن میلیاردرهای عجیب و غریب است، او در حیطه‌های مختلفی از اقتصاد حضور داشته اما عمده ثروت و شهرتش را مدیون عشقش است: «مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک.»برنی الکستون که حالا مدیر مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک جهانی است، می‌گوید که در تمام زندگی‌اش یک فرمول ساده برای موفقیت داشته است: «آتش خاموش‌کردن» این میلیاردر موفق در توضیح حرف خود می‌گوید: «دلیل موفقیت من در زندگی خیلی ساده است. من یک میل پایان‌ناپذیر به کار در حیطه‌ای داشتم که عاشق آن بودم و فقط دوست داشتم این کار را انجام دهم، وقتی تا این حد به کاری علاقه داشته باشی حتما در آن موفق می‌شوی… اما اگر بخواهم راهبرد کل زندگی‌ام را برای شما بیان کنم، باید بگویم که من به شیوه آتش‌نشان‌ها زندگی کرده‌ام، هر آتش‌نشانی صبح خودش را با این فکر شروع می‌کند که آن روز یک آتش را خاموش کند، من هم هر روز خودم را با فکرکردن به یک آتش و اینکه چگونه بر آن غلبه کنم، شروع می‌کردم، هیچ روزی در زندگی من نبوده که در آن به حل یک مسئله فکر نکنم، اگر هم آتش آنقدر بزرگ بود که به تنهایی نمی‌توانستم آن را خاموش کنم حتما از دیگرانی که به آنها اعتقاد و اعتماد داشتم، کمک می‌‌گرفتم.»و اما آخرین توصیه‌های برنی الکستون برای شما: «همیشه صادق باشید، همیشه وفادار باشید، همیشه مسئولیت‌پذیر باشید، اگر وظیفه‌ای را پذیرفتید یا قراردادی را منعقد کردید تا آخر به آن وفادار باشید».

استیو جابز

به صدای درونتان گوش دهید:

یکی از پایه‌گذاران شرکت اپل وکسی که به او لقب «مغز دیجیتال» داده بودند، یکی از تاثیرگذارترین ثروتمندان جهان بود. جابز همیشه به تمام افرادی که از او یک نصیحت می‌خواستند می‌گفت: «به دنبال آرزوهایتان بروید، به‌دنبال رؤیاهایتان، هرقدر که رؤیاهایتان بزرگ باشد، می‌توانید به آن برسید.» استیو جابز یک‌بار در مصاحبه‌ای با برنامه دنیای امروز CNN گفت: «زمان شما محدود است، پس آن را به زندگی‌کردن به شیوه دیگران هدر ندهید، نگذارید قوانین و سنت‌ها برای شما تصمیم بگیرند، با فکر دیگران زندگی نکنید. برای زندگی خودتان ارزش قائل شوید. باید برای آن چیزی که حس درونی و قلبتان به شما می‌گوید ارزش قائل شوید. حس درونی شما قبل از عقلتان می‌داند که شما چه می‌خواهید و باید چه کار کنید. گوش‌کردن به صدای درونتان باید اولویت‌ اول شما باشد و بقیه چیزها بعد از آن قرار می‌گیرند.»استیو جابز همیشه می‌گفت که آرزو و رؤیایش این است که ذره‌ای فعال در کهکشان باشد. باید بدانید که شاید چنین آرزویی به نظر بزرگ نباشد اما وقتی یک مرد بزرگ این را می‌گوید باید به آن دقت کنید.

جیمز دایسون

شکست‌ها مهم‌تر از پیروزی‌ها هستند:

میلیاردری که یکی از ایده‌های فوق‌العاده‌اش جاروبرقی بدون کیسه آشغال بود و همچنین مالک شرکت دایسون هم هست، حالا یکی از مغزهای خلاق در حیطه اقتصادی ارزیابی می‌شود. جالب است که دایسون در بیشتر مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایش بیشتر از آنکه درباره پیروزی و موفقیت‌هایش صحبت کند، درباره شکست‌ها و ناکامی‌هایش صحبت کرده است، البته این کار دلیل دارد، این مغز بزرگ اقتصادی می‌گوید: «بزرگ‌ترین درس‌هایی که در زندگی گرفته می‌شود، درس از شکست‌ها و ناکامی‌هاست. همه ما انسان‌ها اشتباه می‌کنیم اما مهم این است که ارزش این شکست‌ها را بدانیم و از هر اشتباهی درس بگیریم و سعی کنیم با درس‌گرفتن از هر شکست، پیشرفت کنیم.» شاید فکر کنید که این یک شعار است اما بدانید که دایسون و تیم تحقیق و مطالعات او ۵۱۲۶ بار آزمایش روی جاروبرقی‌ها را انجام دادند که همه آنها شکست خورد اما سرانجام در ۵۱۲۷ آزمایش اتفاق خوبی افتاد و یک کشف جالب رقم خورد. جیمز دایسون می‌گوید: «مهم این است که شکست‌ها شما را متوقف نکند، مهم این است که به درست بودن کاری که انجام می‌دهید ایمان داشته باشید و از رسیدن به آن ناامید نشوید، هر شکست می‌تواند به شما نشان دهد که در چه جایی و چه زمینه‌ای مشکل داشته‌اید و با برطرف‌کردن آنها به موفقیت برسید.»

مگ ولش

چگونه یک مدیر موفق باشید:

شاید نام این میلیاردر را زیاد نشنیده باشید اما حتما نام شرکت او را زیاد شنیده‌اید، «جنرال الکتریک» حالا یکی از غول‌های تجاری- صنعتی جهان است. درست است که ولش چند سال پیش بازنشسته شد اما او بود که «جنرال الکتریک» را به یک غول اقتصادی بدل کرد، خود ولش هم حالا میلیاردری محسوب می‌شود که هنوز مدیران شرکت از او مشورت می‌گیرند. در سال‌های اخیر چندبار در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها توصیه‌ها و الگوهایی برای افرادی که دوست دارند رمز موفقیت او را بدانند، ارائه داده است. جالب است که او در همه صحبت‌هایش سعی کرده تا حرف‌ها و پندهایش را در ۲ دسته جداگانه ارائه دهد: «برای کارمندان و افراد تازه‌کار و گروه دوم برای مدیران.» او برای کارمندان و کارگرانی که در محل کار مشکل دارند، این راه‌حل را ارائه می‌دهد: «ممکن است آنها خیلی راحت روسای خود را مسئول بدانند اما آیا واقعا این قضاوت درست است، بد نیست که یک‌بار در آینه نگاه کنید و صادقانه با خودتان حرف بزنید: مشکل از شماست یا رئیس شما؟ چه اشتباهاتی را شما مرتکب شده‌اید و چه اشتباهاتی را او؟ اگر پس از همه بررسی‌ها بازهم احساس کردید که رئیس و مدیر شما مقصر اصلی است و شما در محل کارتان یک قربانی هستید، نباید در این وضعیت بمانید، هیچگاه فردی نباید در قالب یک قربانی باشد، باید آزادی خودتان را کسب کنید و حتی اگر لازم است راه‌تان را از مسیری تازه و حتی از نقطه صفر شروع کنید.» اما کسی که ۱۵ سال یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را مدیریت کرد، برای مدیران هم توصیه‌هایی دارد: «یک مدیر موفق یعنی کسی که از پیروزی دیگران لذت ببرد زمانی‌که شما مدیر یا رئیس باشید، باید یک لیدر باشید تا موفق شوید و لیدر خوب کسی است که بداند موفقیت مجموعه‌اش بسیار مهم‌تر از موفقیت خودش است.»

این مدیر بزرگ و باتجربه می‌گوید که مدیران موفق باید این شیوه عملکردی را در نظر داشته باشند: «من باید از تک‌تک کارمندانم بااطلاع باشم، باید به آنها بگویم که چرا در مجموعه من هستند و چرا به آنها علاقه دارم و چرا می‌خواهم تا بهتر و موفق‌تر باشند. اگر یک مدیر این ارتباط را با زیردستان خود نداشته باشد، نمی‌‌توان او را یک مدیر موفق دانست.»

hossein

سلام خسته نباشی نوشته خوبی بود. آدمی بزگوار و ثروتمند است که دانسته ها و دانشش را به دیگران نیز انتقال دهد.زیبا بود مرسی.

بذر

عالی

من

عالی بود با خواندن مقاله شما زندگیم را برای پیشرفت در زندگی تغییر می دهم . مرسی

ایرج

واقعا عالی بود. تشکر از تلاشتان

ali

اگر خلاصه تر باشد بهتر است

masi

باسلام و فروتنی مقاله ای بسیار جذاب و قابل تامل بود

bahman

سلام ممنون از متن جالبتون و از اینکه لااقل خارجیها اسرارموفقیتشون رو بازگو میکنن

نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

معرفی ۶۶ شرکت مجاز گارانتی و خدماتاسامی واردکنندگان رسمی آی‌فون منتشر شدهتل بین‌المللی قصر مشهد پلمب شدعلت اتمام زودهنگام شارژ اینترنت همراهچگونه با هزینه کم، لپ‌تاپ خوب بخرید؟خوب سرچ کردن در گوگل را یاد بگیرید +آموزشخالق بازی پوکمون گو کیست؟برگزاری جشنواره برند محبوب مصرف‌کنندگانافشاگری برنامه نود ؛ پیراهن های جیووا در ایران تولید می شود!دکمه Home در آی‌فون۷ تغییر می‏کند؟دوره آموزشی تبلیغات و بازاریابی آنلاین در مدرسه ایدهبرگزاری دوره آموزشی بازاریابیایران مرکز تولید خودرو در خاورمیانه می‌شودقرارداد با سیتروئن به‌زودی نهایی می‌شودقیمت آی‌فون در بازار موبایل تهران افزایش یافتنتیجه آزمون سرعت بین پرچمدارهادرگاه الکترونیکی سهامداران “دارا” معرفی شدارایه خدمات شبانه‌روزی مرکز تماس با مشتریانهمکاری بورس‌های تهران، آتن و مونیخرتبه‌بندی بانک‌ها پیش شرط ارتباطات بین‌المللی

سه محصول جدید ایران خودرو در راه بازار (+جزئیات و عکس)مدل‌ جدید رنو به بازار آمدهنر تاثیرگذاری بر افرادنمونه‌های موفق رویکرد چندکاناله در خدمات مشتریخوب سرچ کردن در گوگل را یاد بگیرید +آموزشمعرفی برندگان تیرماه «وین کارت» بانک ساماننشست اصحاب رسانه و مدیران ارشد بانک سامانویژگی‌های مدیران از تولد تا مرگ سازمانعلت اتمام زودهنگام شارژ اینترنت همراهخودروی جدید ام‌وی‌ام در راه بازارهر ۲۰۱۴ ایرانی، یک خودپردازسری X ال‏جی در راه بازار۹ شرط دریافت کارت اعتباری بانک ملیچگونه با هزینه کم، لپ‌تاپ خوب بخرید؟آغاز تحویل ۱۵ روزه خودروهای رنو داستر اتوماتیک ۴WD

سه محصول جدید ایران خودرو در راه بازار (+جزئیات و عکس)انتشار چند تصویر منتسب به گوشی جدید Xperia XR سونیخودروی جدید ام‌وی‌ام در راه بازارسری X ال‏جی در راه بازاراحتمال عرضه همزمان آی‌فون ۷ و‌ آی‌پدمینی ۵مدل‌ جدید رنو به بازار آمدآی‌فون جدید ۲۶ شهریور رونمایی می‏شودعرضه جدیدترین محصول “بهمن موتور”عرضه تازه‌ترین مدل‌های دستگاه کارتخوان “سپ”همه چیز درباره شاسی بلند جدید MVM

آرشیو

آغاز تحویل ۱۵ روزه خودروهای رنو داستر اتوماتیک ۴WD”بامیلو” در دومین سال تولدش هدیه می‌دهدفروش اقساطی پژو ۲۰۶فروش فوری محصولات ایران خودرو به مناسبت عید سعید فطرشرایط فروش محصولات دی اس در ایران / اقساطی بدون کارمزدآغاز فروش آنلاین محصولات رنوطرح ویژه ایرانسل برای خوزستانی‌ها

آرشیو

مراسم قرعه کشی جشنواره نهال دوستی در بانک کشاورزی برگزار شدجشنواره تابستانه درسا آغاز شددومین دوره جشنواره کارت‌های هدیه بانک اقتصادنوین آغاز شدمعرفی برندگان تیرماه «وین کارت» بانک سامانبزرگ‌ترین جشنواره اینترنتی پوشاک برگزار می‌شودبرنده ۱۰۰میلیونی جشنواره پککو مشخص شد

آرشیو

انتصاب های جدید در بانک ملی ایرانمعاونان بانک گردشگری معرفی شدندانتخاب پرویزیان به سمت رئیس کانون بانک‌هااطلاعیه دعوت به عضویت در هیئت‌مدیره بانک سامانمعارفه قائم مقام مدیرعامل بانک صادراتانتصاب معاون فن‌آوری اطلاعات بانک ایران زمین

آرشیو

کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟


نتایج نظرسنجی

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در ۹ گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

  • نرخ خرید و فروش روزانه ارز
  • نرخ روزانه سکه و طلا
  • قیمت دوربین دیجیتال
  • قیمت انواع گوشی موبایل
  • قیمت انواع تبلت
  • قیمت انواع برندهای لپ تاپ
  • قیمت انواع پرینتر و چاپگر
  • قیمت انواع برندهای خودرو
  • قیمت بلیط پروازهای داخلی

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانیinfo@vivannews.com ارسال فرمایید.

آرشیو

پرداخت اینترنتی قبض جریمه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “رازهای موفق ترین آدم های دنیا را در یک دقیقه بخوانید”ثابت کنید که ربات نیستید *