صابون ضدپیری و گیاهی بسازید

مجموعه: زیبائی و سلامت تعداد بازدید: 261
صابون ضدپیری و گیاهی بسازید

صابون ضدپیری و گیاهی بسازید

محصولات بسیاری برای زیبایی ، نرمی و لطافت پوست دست و از همه مهمتر جلوگیری از پیری پوست دست در بازار و داروخانه ها وجود دارد که البته برخی از انها قیمت بالایی دارند و خرید برای هرکس مقدور نیست از طرفی هم نمی توان به حفظ جوانی و زیبایی پوست بی توجه بود پس بهترین راه ساخت یک صابون مایع خانگی با ترکیبات گیاهی و طبیعی برای جلوگیری از پیری پوست دست است . در ادامه این مطلب ترکیباتی فوق العاده مفید برای پوست دست را با هم ترکیب خواهیم کرد تا یک محلول شستشوی دست جوان کننده بسازیم. این صابون علاوه بر خاصیت ضدباکتریایی چربی پوست را به تعادل رسانده و با جلوگیری از خشکی پوست مانع از پیری آن می شود.

مواد لازم برای تهیه صابون ضد پیری پوست دست :

آب ۱/۲ فنجان

صابون کاستیا ۱/۲ فنجان

روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

روغن لیمو ۲۰ قطره

ظرف صابون با درب پمپی

مواد اولیه برای ساخت صابون ضد پیری

روش ساخت صابون مایع ضد پیری پوست دست با ترکیبات گیاهی

مرحله اول:

به اندازه مساوی از آب و صابون را داخل ظرف مورد نظر بریزید . برای آنکه صابون رقیق تری داشته باشید می توانید مقداری آب بیشتر داخل ظرف بریزید.

مرحله دوم:

به آرامی مواد را داخل ظرف حرکت دهید به طوری که ایجاد کف نکند .

مرحله سوم:

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به محتویات داخل ظرف صابون مایع طبیعی اضافه کنید . روغن زیتون اصلی ترین ماده اولیه این صابون برای ایجاد نرمی و لطافت در پوست دست است . در صورت تمایل می توانید به جای روغن زیتون از روغن بادام هم استفاده کنید.

ساخت صابون ضد پیری پوست با روغن لیمو و زیتون

 مرحله چهارم:

بعد از ترکیب کافی روغن زیتون نوبت به روغن لیمو می رسد که نقش آن در این صابون گیاهی فوق العاده ضدعفونی کننده ، قابض کننده پوست و خوشبو شدن پوست دست است. بعد از انجام این مراحل شما یک صابون ضد پیری پوست دست قوی با ترکیب گیاهی دارید که بهترین مواد برای حفظ لطافت پوست می باشند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “صابون ضدپیری و گیاهی بسازید”ثابت کنید که ربات نیستید *