پاک کردن بدترین لکه ها روی لباس وفرش

مجموعه: آموزش عمومی تعداد بازدید: 120
پاک کردن بدترین لکه ها روی لباس وفرش

پاک کردن بدترین لکه ها روی لباس وفرش

حتما برای شما هم پیش آمده که با لکه های آزار دهنده روی پوشاک،،فرش،دیوارو… روبه رو شده باشید این طور مواقع بسیاری از ما فکر میکنیم که دیگر نمیشود کاری گرد و باید قید لباس یا فرش لکه دار را بزنیم اما در اینجا با آموزش چند راهکار ثابت میکنیم که به جای ناراحت شدن باید دست به کار شد و لکه هارا به راحتی پاک کرد.

زنگ زدگی روی لباس

برای پاک کردن زنگ زدگی روی لباس باید ۱۰ دقیقه با دوای ضد زنگ لکه را ماساژ دهید و بعد با پودر رخشویی محل لکه را بشویید.لکه زنگ زدگی  روی حوله با آبلیموی داغ برطرف می شود اما هیچوقت محل زنگ زدگی را با صابون نشویید.

اثر سوختگی با اتو

اگرلباس شما بر اثر گرمای زیاد اتو زرد رنگ شده می توانید پیاز را دو نیم کرده و روی پارچه کتانی بمالید تا لکه های زرد برطرف شوند و بعد آن را داخل آب سرد به مدت چند دقیقه خیس کرده وسپس بشویید.

لکه های روی سفره

اگرسفره شما بر اثر چربی لک گرفته و با شستن هم از بین نمیرود می توانید سفره را بعد از شستن در آفتاب روی بند لباس پهن کنید و یک روز جلو نور آفتاب بگذارید،با این کار نور خورشید لکه های سفره را از بین میبرد.

لکه واکس کفش

اگر بر اثر بی احتیاطی لکه واکس فرش یا لباستان را آلوده کرد،می توانید ابتدا پنبه ای را خیس کنید و روی آن بکشید سپس روی پنبه مقداری مایع ظرف شویی ریخته و روی فرش بمالید.

رفع لکه روغن روی کاغذ دیواری

لکه های تازه روغن روی کاغذ دیواری را می توان با پودر تالک از م          یان برد،مقدار زیادی پودر تالک روی لکه ها بپاشید و بگذارید مدتی بماند تا روغن جذب شود،سپس آ ن را با یک پارچه خشک پاک کرده و در صورت لزوم این عمل را تکرار کنید.

پاک کردن لکه چای

برای از  بین بردن لکه چای مایع مخصوص لکه گیری یا مقداری نمک به روی لکه بمالید و سپس برس بکشید.برای پاک کردن لکه های ناشی از قهوه،کاکائو و چای،پارچه را درون آب حاوی پودر رخشویی بگذارید یا در آب گرم خیس کنید و دو قاشق غذا خوری آمونیاک به آن اضافه کنید پس از آن پارچه را با پودر رخشویی بشویید.

رفع لکه قیر

برای از بین بردن لکه قیر از روی پارچه از روغن اکالیپتوس،بنزین و یا کره استفاده کنید.

رفع آدامس از روی فرش

برای پاک کردن آدامس از روی فرش یا موکت یک تکه یخ روی آن بگذاری تا سفت شود سپس آن را از روی فرش پاک کنید.

پاک کردن لکه های روی کارد

برای زا بین بردن لکه های روی کارد آشپز خانه میتوانید از چوب پنبه استفاده کنید . چوب پنبه را قدری خیس کرده و آن را به یک ماده پاک کننده آغشته کنید و با حرکت جلو  وعقب آن را روی تیغ کارد بکشید.

پاک کردن ظروف مسی

برای پاک کردن ظروف مسی که سیاه شده اند باید نصف یک عدد لیمو ترش را که به دانه های درشت نمک مالیده اند،محکم به ظروف مسی سیاه بمالید تا سیاهی شان برطرف شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پاک کردن بدترین لکه ها روی لباس وفرش”ثابت کنید که ربات نیستید *