کتاب زندگی بهتر/ گاوالدا

مجموعه: کتاب تعداد بازدید: 45
کتاب زندگی بهتر/ گاوالدا

زندگی بهتر/ گاوالدا

زندگی بهتر

آنا گاولدا

شهرزاد سلحشور

انتشارات قطره

کتاب از دو داستان تشکیل شده اولیش ماتیلد دختری که داره یک زندگی روی روال را می گذرونه و به تصور خودش شاد با دو تا هم خونه ای بدون وجه مشترک و یک روز کیفش را کسی برمی داره و دوباره بهش پس می ده و همین خیلی از معاملات ذهنی اون را به می زنه تغییر می ده و باعث می شه یک دفعه بشینه به زندگیش فکر کنه و دومی یان هست پسری که غمگینه مهربونه با دختری بالاتر از سطح خانوادگی خودش آشنا شده زندگی می کنه و یک شب به خونه همسایه شادشون می ره و تلنگری می خوره این که بهتره زندگی را همون طور که دوست داره پیش ببره و زیاد توی قید و بند نباشه .

من مدل نوشتن خانم گاوالدا را دوست دارم نثرش حالت رویایی و قشنگی داره و حس لطیفی بهم می ده و از دیدن یکی از کتابای دیگه اش توی تازه های نشر واقعا خوشحال شدم این کتاب هم قشنگه هم چنان خوب و نرم نوشته شده موضوع خیلی هعیجان انگیزی داره اینکه شاید واقعا باید از یه جایی تغییر بدی شرایطو اما راستش بارم بارو کردنی نیست چون آدم این تغییرات ناگهانی نیستم . شاید اصلا خوب یه جورایی آدم عکس این رفتارا باشم توی بعضی چیزا شبیه ملانی داستان آخر ادمی که خط کشی های خاص خودمو دارم قوانین خاص را رعایت می کنم انتظار دارم رعایت کنن و عدم رعایت خیلی از این نکات ظریف باعث می شه جور تحقیرآمیزی توی ذهنم به طرف مقابل نگاه کنم . شاید یه تغییر اساسی می خوام .

قسمت های زیبایی از کتاب

خیلی گریه کردم . برای همه چیز گریه کردم .
برای تمام چیزهایی که در خودم دوست نداشتم برای حماقت های ناخودآگاهی که مرتکب شده بودمو تمام چیزهایی که از وقتی عقل رس شده بودمفکر می کردم هرگز گم نمی شوند .

من زیبا بودم چون خوشحال بودم و خوشحال بودم چون خوشبخت بودم .

اگر در زندگی چیزی برایت واقعا مهم است تمام تلاشت را بکن تا آن را از دست ندهی.

حالا امشب. دو ماه یا دو سال دیگر جملاتی را خواهی خواند که در ادامه ی این نامه می آیند و عشق من خواهی دانست که حق همیشه با تو نبوده است .

برای خراب کردن و نابودی همه چیز همان قدر لازم است که برای به خوبی تمام شدن ماجرا .

خوشبختی در راه پله است و نباید ترسید ، ترس از سر و صدا کردن ، از خوشبخت بودن ، از به دردسر انداختن همسایه ها و بد و بیراه گفتن به تمام مقدسات از ته دل .

باید تقدیر را وادار به انجام کاری کنید . وادارش کنید که شجاعانه برخورد کند . بله همیشه لحظه ای می رسد که باید رفت و شانس را با شجاعت و انرژی دنبال کرد و با تمام وجود تلاش کرد .

کلید واقعی خوشبختی خندیدن است .  

ممکن است با ادب زیاد، زندگی مان را از دست بدهیم .

چه قدر بدجنس بودن وقتی آدم ذاتا مهربان است سخت است .

چیزی که لازم است خودخواه بودن است . لااقل کمی خودخواه بودن وگرنه واقعا زندگی نمی کنی و بالاخره نهایتا می میری.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کتاب زندگی بهتر/ گاوالدا”ثابت کنید که ربات نیستید *