کتاب زن پولدار

مجموعه: کتاب تعداد بازدید: 161
کتاب زن پولدار

کتاب زن پولدار،نویسنده:کیم کیوساکی

ضرب المثلی می گوید: «پشت سر هر مرد موفقی، زنی قدرتمند ایستاده است.» در مورد من قطعا این ضرب المثل صدق می کند. موفقتیی که در حال حاضر دارم، اگر به خاطر همسرم [کیم] نبود هرگز به دست نمی آوردم. گاهی اوقات از خودم می پرسم که اگر او همسرم نبود، اکنون کجا بودم!.

هنگامی که با کیم آشنا شدم، اعتراف می کنم زیبایی ظاهر او بود که مرا جذب کرد. در اولین قرار ملاقات، متوجه شدم که فقط ظاهر او زیبا نبود. کله اش کار می کرد و بسیار باهوش بود. کم کم که بیشتر با هم آشنا شدیم، پی بردم که باطن او زیباتر از ظاهرش است و در اینجا بود که عاشق او شدم. اگر همزاد داشتن صحت داشته باشد، اعتقاد دارم که همزادم را یافته ام.

با این وجود، در اوقات سختی و مشقت بود که متوجه شدم زن با اراده ای است. در آن هنگام یاور ما قدرت باطنی او بود و بدون تردید بدون او نمی توانستم بر آن سختی ها غلبه کنم. بسیار اتفاق می افتاد که پول نداشتیم، سقفی از خودمان بالای سرمان نبود و وسیله ایاب و ذهاب نداشتیم، و در آن اوقات کنار من می نشست و اجازه می داد که مانند پسر بچه ای گریه کنم. از من شجاع تر و با اراده تر بود. او کسی بود که هرگز ایمانش به من را از دست نمی داد، در حالی که در بیشتر اوقات من شخصا ایمانم را به خودم از دست می دادم.

مثل اکثر زن و شوهرها، اختلافها و مشاجره های خاص خودمان را داریم. یک زوج استثنایی نیستیم و مسلما یک زندگی رویایی و خالی از اشکال نداریم. با این وجود، یکی از بزرگترین ویژگیهای دوران سخت زندگیمان همواره این بوده که در فراز و نشیب ها و خطاها حس احترامی نسبت به او پیدا می کنم که از عشق من به او سرچشمه می گیرد. او زنی خودساخته است. به حمایت من نیازی ندارد. کیم زنی امروزی، با نشاط، جالب، ثروتمند، مهربان، دوست داشتنی، جذاب و مستقل است.

هنگامی که گلف بازی می کنیم، همواره از سکوی مخصوص مردان توپ را می زند و به خاطر زن بودن انتظار ندارد که برایش استثناء قائل شده و از امتیاز مخصوص بازی زنان استفاده کند. متاسفانه اغلب بهتر از من بازی می کند و امتیاز بیشتری می گیرد. خدا را شکر که پس از برنده شدن هرگز پیروزی اش را به رخ من نمی کشد.

هنگامی که با هم آشنا شدیم، من به جز مقدار زیادی بدهی، یک دنیا خطا و اشتباه، درسهای بزرگی که باید در زندگی یاد می گرفتم و یک رویا، هیچ چیز دیگری نداشتم. با این وجود، او مشتاق بود که شریک زندگی من باشد. اگر چه هیچ نداشتم، ولی او مایل بود تا به من کمک کند تا رویاهام تحقق یابد. امروز هر دو پا را فراتر از رویاهای اولیه گذاشته و اخیرا به رویاهایی دست یافته ایم که هرگز در خواب هم تصورش را نمی کردیم.

می دانم که او به خاطر پول با من ازدواج نکرده چون در آغاز زندگی مشترکمان پولی نداشتم. در ارتباط با سرمایه گذاری، همه آن چیزی را که به او آموختم همان بود که بابای پولدار من به من آموخته بود. او سرمایه گذاری را خیلی زود و به آسانی یاد گرفت. امروز در سرمایه گذاری فوق العاده بهتر از من است و در مقایسه با من، معامله های بسیار بزرگتری را انجام می دهد. او یک زن خودساخته است، یک زن پولدار.

به همین علت به خود می بالم که برای اولین کتاب از کتابهای مطمئنا بی شمار او، این پیشگفتار را می نویسم. او الگوی مجسم من از یک زن امروزی است. او شوخ طبع، با محبت، مهربان، زیبا، مستقل، باهوش و پولدار است. در رابطه با پول و سرمایه گذاری، به خوبی می داند که چه می گوید. من خود شاهد بوده ام که چگونه از زن جوانی که درباره پول و سرمایه گذاری هیچ اطلاعی نداشت، رشد کرده و تبدیل به زنی شده که اکنون پلودار است و حرف اول را در این زمینه می زند. کیم عالم به عمل است. من با نهایت افتخار این پیشگفتار را برای بهترین دوستم، شریک تجاری ام و همسرم [کیم] می نویسم.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کتاب زن پولدار”ثابت کنید که ربات نیستید *